تکنولوژی، گردشگری و تجربه‌ی یک سفر فناورانه (قسمت اول)

شاید بیست سال پیش، چیزی با عنوان رزرو اینترنتی و از راه دور هتل‌ها، پروازها و … چیزی بسیار دور از ذهن بود. اما امروزه مسافران برای تمامی کارهای مرتبط با سفرشان از برنامه‌ریزی برای رفتن به سفر تا رزرو هتل و پرواز و حتی در طول سفر از تکنولوژی استفاده می‌کنند.

بنابراین اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنید، برای ماندن در دور رقابت و بازار، باید با تکنولوژی‌های جدید در این صنعت آشنا باشید و در عین حال، نگاهی به آینده و تحولات تکنولوژی و خواسته‌های مسافران نیز داشته باشید.

وبسایت Booking.com تحقیقاتی را در مورد ترندهای تکنولوژی گردشگری در سال 2019 و خواسته‌های مسافران از تکنولوژی بر روی 21500 مسافر از 9 کشور مختلف انجام داده است.

نتایج این تحقیق و همچنین راه‌حل‌های ارائه شده را در قالب دو مقاله در اختیارتان قرار می‌دهیم تا در سال جدید تجربه یک سفر خاطره انگیز با استفاده از تکنولوژی را به میهمانان خود هدیه دهید.

ترند 1: راه‌حل‌های فناورانه، سفر را راحت‌تر می‌کنند.


در سال‌های اخیر، تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی (AI)، واقعیت مجازی (VR) و تشخیص گفتار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در سال جدید احتمالا خواهیم دید که این تکنولوژی‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و نوآوری‌های بسیار جالبی در زمینه سفر و گردشگری به وجود می‌آورند.

راهنماهای سفر، ربات‌های چند منظوره و چند زبانه، دسترسی و کنترل اتاق‌ها به صورت بی‌سیم و از راه دور، نمونه‌هایی هستند که با ایجاد تجربه‌های بسیار مثبت در مسافران باعث می‌شوند که آن‌ها در طول سفر، احساس امنیت و رضایت داشته باشند.

چگونه می‌توانید با استفاده از راه حل‌های فناورانه، در میهمانان تجربه‌ی مثبت ایجاد کنید؟


با استفاده از پیام‌رسان، پاسخگویی سریع و لحظه‌ای را به مسافرانتان ارائه‌ دهید و برای آن‌ها این امکان را ایجاد کنید که قبل از رزرو و در طول سفر، به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند و پشتیبانی‌های مورد نیازشان را دریافت کنند.


در طول سفر دسترسی به وسایلی مانند لپ‌تاپ و کامپیوتر برای اکثر مشتریان امکان پذیر نیست و یا با مشکلاتی آنان را مواجه می‌سازد. وبسایت خود را به گونه‌ای بهینه سازی کنید تا مسافران به راحتی بتوانند از طریق تلفن‌های همراهشان، جستجوهای لازم و رزرو و پرداخت را انجام دهند.


با ایجاد انواع مختلف روش‌های پرداخت آنلاین، در محل و نقدی، این امکان را به مشتریانتان بدهید که از هر نوع پرداختی که می‌خواهند و بیشتر به آن اعتماد دارند، پرداخت‌هایشان را انجام دهند. به این صورت در مشتریان احساس امنیت و اعتماد بیشتری ایجاد می‌شود.


برنامه‌هایی را راه‌اندازی کنید و در اختیار مسافرانتان قرار دهید تا آنان بتوانند از راه دور عملیات Check-in را انجام دهند.

پیشنهاد پادیوم برای کسب و کار شما در این ترند، استفاده از سرویس‌ پیام‌رسان پاد و انواع سرویس‌های بانکی و مالی، پرداخت آنلاین و کیف پول است که توسط بانک پاسارگاد پشتیبانی می‌شود و از نظر امنیت و کیفیت در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.


ترند 2: تاثیر تکنولوژی در برنامه‌ریزی سفر، بیشتر خواهد شد.


وقتی افراد می‌خواهند برای سفر برنامه‌ریزی کنند، حتی اگر نسبت به مقصد سفر احساس خوبی داشته باشند باز هم در مورد آن تحقیق و بررسی می‌کنند. مسافران برای این کار قطعا از تکنولوژی استفاده خواهند کرد.

شاید برایتان جالب باشد که 31 درصد از افرادی که در این تحقیق بودند ایده‌ای برای یک دستیار مجازی سفر برای پاسخگویی به سوالاتشان در طول سفر داشتند. همچنین 20 درصد از آن‌ها معتقد بودند که بهتر است فناوری مانند واقعیت افزوده وجود داشته باشد تا مقصد را قبل از سفر به آن‌ها نمایش دهد.

چگونه می‌توانید از تکنولوژی استفاده کنید تا مسافران سفر خود را برنامه‌ریزی و خدمات شما را انتخاب کنند؟


همانطور که در قسمت قبل نیز گفته شد، بهتر است وبسایت خود را به گونه‌ای طراحی کنید که میهمانان بتوانند از طریق هر دستگاه و مرورگری به آن دسترسی داشته باشند. همچنین محتوای سایت به گونه‌ای باشد که مسافران به راحتی بتوانند خدمات و امکانات دلخواهشان را پیدا کنند.


از تکنولوژی‌های مرتبط با گزارش‌گیری و گرفتن بازخورد از مشتریانتان استفاده کنید تا بتوانید محبوبیت و اعتبار اجتماعی کسب کنید. به این صورت  مسافرانی که در جستجوی خدمات و امکانات گردشگری هستند، با دیدن نظرات مثبت سایر مسافران تحت تاثیر قرار می‌گیرند و به گرفتن خدمات از کسب و کار شما جذب می‌شوند.


محتوای منحصر بفرد و جذاب مانند ویدئوهای تبلیغاتی و یا پست‌های بلاگ برای راهنمایی مسافران و معرفی نقاط فروش و ارائه خدماتتان در سطح شهر ایجاد کنید و آن‌ها را در وبسایت و شبکه‌های اجتماعیتان منتشر کنید.


از تکنولوژی‌های بهینه‌سازی قیمت استفاده کنید تا با اطلاع کافی از بازار و فضای رقابتی بتوانید قیمت‌های جذاب و مناسب به مسافرانتان پیشنهاد دهید.


در مقاله بعدی به بیان سه ترند دیگری که در این تحقیق به آن‌ها اشاره شده می‌پردازیم و راه‌حل‌های مرتبط با گردشگری متناسب با آن‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

منبع:

– A Guide to 2019’s Top Travel Trends

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط